گوگل ادوردز | تبلیغات گوگل

دیده شدن سریع شما در صفحات اولیه گوگل.

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز ( تبلیغات گوگل ) نام سیستم تبلیغاتی گوگل می باشد، که در آن صاحبان وب سایت ها از طریق ابزار های گوگل محصولات خود را تبلیغ می نمایند. اصلی ترین حالت تبلیغات گوگل استفاده از موتور جست و جوگر گوگل می باشد. این کار باعث می شود فردی که دنبال خرید محصولی باشد، با جست و جو کلمه محصول مورد نظر سایت شما را در صفحه اول گوگل مشاهده کند. در این روش به ازای هر کلیک بازدید کننده از سایت شما هزینه ای از حسابی که شارژ کرده اید کم می شود.

گوگل ادوردز چگونه کار می کند؟

زمانی که شما از گوگل ادورز در صفحات جستجو گوگل استفاده می کنید به این صورت است که با توجه به کلمه کلیدی که شما مشخص کرده اید و قصد دارید تا افراد هنگام جستجوی این کلمه کلیدی به سایت شما دسترسی پیدا کنند گوگل هر زمانی که کلمه کلیدی شما توسط هر شخصی در گوگل جستجو شود در صفحه اول سایت شما را به آن شخص معرفی می کند. با توجه به تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که بیشتر افراد برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود تنها صفحه اول گوگل را مشاهده می کنند بیش از 99 درصد از مردم هیچ وقت به صفحه دوم گوگل مراجعه نمی کنند به همین دلیل هر شخصی که دارای سایت است سعی دارد تا به صفحه اول گوگل راه پیدا کند و از این طریق جذب مخاطب کند.

انواع کمپین های تبلیغاتی گوگل ادوردز

یکی از محبوب ترین کمپین ها در گوگل ادز کمپین سرچ است که تقریبا بیشتر نتایج در ایران با استفاده از این کمپین اجرا می شود. کمپین سرچ همان آگهی های متنی هستند که با کلمات کلیدی مختلف در نتایج جستجو نمایش داده می شوند.

  • کمپین دیسپلی، صفحات سایت شما را در قالب بنر و در سایت های همکار گوگل نمایش می دهد. این آگهی در وب سایت های پربازدید نمایش داده می شود.
  • کمپین شاپینگ به فروش محصولات در صفحات نتایج گوگل مربوط است. اگر شما برای خرید یک محصول جستجو کنید با این آگهی ها مواجه می شوید.
  • کمپین ویدیویی یا همان تبلیغات یوتیوب، ویدیو آپلود شده را به بسیاری از کاربران شبکه پخش ویدیو نمایش می دهد.
  • کمپین اپلیکیشن که می تواند به صورت چشم گیری نصب اپلیکیشن شما را افزایش دهد و نرخ تعامل آن را بیشتر کند.

مزایای استفاده از گوگل ادوردز

  • در گوگل ادز شما می‌توانید سقف بودجۀ تبلیغاتی روزانه را مشخص کنید.
  • تبلیغات گوگل یکی از راه کارهای زودبازده تبلیغاتی است زیرا شما از زمانی که تبلیغات خود را شروع می کنید بلافاصله فروش خواهید داشت.
  • استفاده از گوگل ادوردز به شما این امکان را می دهد که تبلیغات خود را برای کاربرانی نمایش دهید که دقیقا دنبال خدمات شما هستند.
  • در تبلیغات گوگل هزینه تنها به ازای هرکلیک روی متن تبلیغ شما محاسبه می گردد در نتیجه تبلیغ شما به صرفه است زیرا بابت کسانی که سایت شما را انتخاب نمی کنند هیچ هزینه ای پرداخت نخواهید کرد.
  • یکی از مهم ترین ویژگی های استفاده از این روش این است که شما می توانید در هر لحظه ببینید که سایت شما چه تعداد بازدید خورده است و چند نفر وارد سایت شما شده اند و می توانید گزارش هفتگی و یا ماهانه از این بازدید داشته باشید.
تبلیغات گوگل

آیا گوگل ادوردز کارآمد است؟

در صورتی که استفاده از گوگل ادورز هدفمند باشند و به درستی بر روی کلمات مورد نظر تنظیم شده باشد، می تواند در تمامی تبلیغات مفید و کارآمد باشد. انتخاب درست کلمات و سرمایه گذاری برای جذب مشتری کمک می کند که این نوع تبلیغات به فروش بیشتر شما کمک کند. اگر شما به دلیل اطلاعات کم خود دست به این کار بزنید جز از دست دادن سرمایه تان و وقتتان چیزی را به همراه نخواهد داشت. آژانس تبلیغاتی تابلوشو با داشتن مشاور و تیمی متخصص در این زمینه به شما یاری می دهد تا بهترین استفاده را از این نوع تبلیغات داشته باشید.

خدمات آژانس مجازی تابلوشو

مرتبط بودن در گوگل ادوردز به چه معناست؟

هرچه قدر کلمات کلیدی و صفحات به تبلیغ شما نزدیک تر باشد و هرچه ارتباط کلیک واژه و تبلیغ بالاتر باشد، نرخ کلیک و امتیاز بالاتر می رود.

میانگین هزینه به ازای هر کلیک (Average CPC) چیست؟

اگر هزینه پیشنهادی شما به ازای تمام کلیک ها یکی باشد به طور مثال بیست سنت، هزینه کلیک بر روی تبلیغات شما بر اساس جایگاه و قیمت پیشنهادی رقیب شما محاسبه می شود..

Max CPC چیست و چگونه تعیین می‌شود؟

به حداکثر هزینه به ازای هر کلیک که تبلیغ کننده حاضر به پرداخت آن می باشد. این حداکثر هزینه توسط رقبا و به میزان رقابتی بودن کلمه بر می گردد.

مزایده گوگل ادوردز چیست و چگونه کار می کند؟

گوگل ادورز از یک سیستم مزایده برای رتبه بندی آگهی هایی که در صفحه نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شود استفاده می کند. ترتیب نمایش آگهی های که در صفحه جستجوی گوگل ظاهر می شود بر اساس یک رتبه بندی است که ادرنک نامیده می شود. گوگل از سیستم مزایده برای رتبه بندی آگهی های که در صفحه نتایج گوگل ظاهر می شود و همچنین برای تعیین هزینه هر کلیک استفاده می‌کند. به طور کلی هربار که یک فضای تبلیغاتی در صفحه نتایج جستجو، وبلاگ، سایت خبری یا هر صفحه دیگر وجود داشته باشد، گوگل تبلیغات را در آن فضا اجرا می‌کند. این انتخاب  مطابق با مزایده بوده و هزینه گذاری که برای تبلیغ انجام می‌دهید شما را وارد مزایده می‌کند. مزایده گوگل ادز  نسبت به تمرکز و اهداف تبلیغاتی شما ایجاد می شود. ممکن است بخواهید حداکثر کلیک ها را دریافت کنید یا اینکه بخواهید ویدیو شما بیشترین بازدید را دریافت کند. عموما هزینه گذاری های گوگل ادوردز بر اساس کلیک، تبدیل کاربران به مشتری و بازدید انجام می‌شود.

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر است؟

ثبت اکانت در گوگل ادوردز به صورت رایگان می باشد. و شما برای نمایش تبلیغات محصولات خودتون به گوگل هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کنید. شما زمانی مبلغی را پرداخت می کنید که فردی برای دیدن محصول شما کلیک کند. نوع پرداخت شما بسته به نوع کسب کار شما و رقبا مشخص می شود. هرچه قدر رقیب شما برای کلمه ای هزینه کند شما برای این که در رقابت و مزایده پیروز شوید باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

اسکرول به بالا