ریپورتاژ آگهی چیست؟

جهت تبلیغ حرفه ای وب سایت خود با ما تماس بگیرید.

ریپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ به نوعی از آگهی گفته می شود که به صورت گزارش و یا خبر در سایت گذاشته می شود. برخلاف بسیاری که فکر می کنند ریپورتاژ متن است اما می تواند تصاویر نیز باشد. این روش بسیار تاثیر گذار است زیرا مخاطبان رسانه گمان می کنند که این گزارش بی طرف و برای آگاه سازی آنان صورت گرفته در حالی که این گزارش تلاشی سازمان یافته جهت تقویت جنبه های ذهنی یک محصول است و شرکت های بزرگ با طراحی کمپین های ریپورتاژ اگهی اهداف خود را معرفی می کنند.

رپورتاژ از بروزترین روش های برند سازی و بازار یابی است و دارای تاثیر مثبتی روی سئو سایت است و یکی از روش های بهبود سئو و افزایش بازدید است.

در رپورتاژ آگهی به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • رپورتاژ خود را در سایت های مرتبط با کسب و کار خود منتشر کنید و باید دقت کنید که تا حد ممکن سایت آگهی دهنده از نظر موضوعی به سایت شما نزدیک باشد.
  • معمولا برای انتشار ریپورتاژ آگهی سایت های خبر گذاری سایت های مناسبی هستند.
  • بازدید سایت را بررسی کنید و بررسی کنید که در حوزه کاری مورد نظر این سایت چه میزان بازدید دارد.
  • به اعتبار دامنه سایت ها توجه کنید. سایت های که اعتبار دامنه بالاتر از 50 دارند سایت های مناسبی هستند.
  • به امتیاز اسپم سایت آگهی دهنده توجه کنید. سایت های که spam score آن ها بین 0 تا 3 است سایت های مناسبی هستند.

مزایای رپورتاژ آگهی کدام است؟

رپورتاژ خبری یا رپورتاژ آگهی مزایای زیادی دارد که در ادامه به برخی از مهمترین مزایای آن اشاره می‌کنیم:

مناسب برای همه

یکی از مزایای مهم رپورتاژ آگهی این است که همه کسب و کارهای چه بزرگ باشد و چه کوچک می توانند از رپورتاژ  آگهی برای اهداف مختلف استفاده کنند.

برندسازی و افزایش اعتبار برند

همانطور که در بالا اشاره کردیم یکی از مزایای مهم انتشار رپورتاژ در کانال های پر مخاطب این است که آگاهی از برند شما بیشتر می شود و تداوم انتشار رپورتاژ باعث افزایش اعتبار برند شما می شود.

هزینه مناسب

رپورتاژ نسبت به برخی از روش های دیگر هزینه مناسب تری دارد. اگر رپورتاژ قوی و جذاب باشد بسیاری از کانال ها آن را توزیع و منتشر می کنند و مخاطبان بیشتری جذب می شوند.

بیشتر دیده شدن

با توجه به فراگیر بودن و جامعیت ریپورتاژ آگهی می توانید کانال های توزیع محتوای زیادی را مانند سایت های پربازدید و پرمخاطب را انتخاب کنید تا افراد زیادی بتوانند آگهی شما را ببینند. بنابراین انتشار رپورتاژ آگهی شانس دیده شدن برند شما را چند برابر می کند.

تاثیر رپورتاژ آگهی در سئو سایت

از فاکتورهای سئو لینک سازی است. اگر لینک سازی بصورت صحیح ایجاد شود ،ارزش بالاتری میگیرد. در محتوای رپورتاژ آگهی لینک ها به صورتی ساخته می شود که  ارزش بالایی را دارا هستند و تاثیر منفی بر سئو ندارند.در روش های دیگر مدت نمایش آگهی محدود است و تا زمانی که هزینه آن را پرداخت کنید نمایش داده می شود اما همین که آگهی منقضی شود تاثیر مستقیم خود را از دست می دهد اما در رپورتاژ تنها یکبار هزینه می کنید.

سئوی سایت شما با رپورتاژ آگهی بهبود خواهد یافت

یکی از مزایایی مهم ریپورتاژ آگهی که باعث محبوبیت این روش تبلیغاتی در مقایسه با سایر روش ها شده است تاثیر آن بر سئو وب سایت و بهبود آن می باشد. ریپوتاژ آگهی با دریافت بک لینک باعث بهبود سئوی سایت و ارتقای رتبه گوگل شما می شود. بدین ترتیب که با انتشار یک رپورتاژ در وب سایت های معتبر  علاوه بر معرفی برند تان از این سایت ها لینک دریافت می کنید و این دریافت لینک بدان معنی است که گوگل شما را به عنوان یک وب ‌سایت معتبر و مطرح شناسایی کرده و به تدریج شاهد بالا آمدن سایت خود در گوگل خواهید بود.

انواع رپورتاژ آگهی شامل چه مواردی است؟

رپورتاژ آگهی در نشریات، روزنامه ها و مجلات:

انتشار رپورتاژ آگهی در نشریات و روزنامه ها یکی از روش های قدیمی بوده و جز  نخستین روش های انتشار رپورتاژ بوده است. شروع این شیوه از اینجا بوده است که روزنامه ها و نشریات به دنبال کسب در آمد بوده اند و از راه انتشار مقالات با اهداف تبلیغاتی به پول بیشتری می رسیدند. البته با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی رسانه های چاپی محبوبیت خود را از دست دادند و این شیوه ارزش خود را از دست داد.

اهمیت طراحی سایت

رپورتاژ آگهی تصویری:

یکی دیگر از قالب های تولید و انتشار رپورتاژ آگهی استفاده از تصویر است. این رپورتاژها از یک تصویر شامل المان های گرافیکی و تصویری همراه متن که دارای اطلاعات ارزشمند است تشکیل شده است. وقتی این مطالب جالب کنار تصاویر محصولات برند قرار می گیرند توجه مخاطب را به سوی محصول جذب می کنند.

تلوزیون بهتر از سایر روش ها مانند متن، صدا و تصویر می تواند مفهوم را منتقل کند. ترکیب صدا و تصویر های متحرک باعث می شود تا بتوانند خلاقیت بیشتری را در محتوای خود ایجاد کنند.

رپورتاژ آگهی خبری:

یکی از روش های بسیار موثر در انواع رپورتاژ آگهی، انتشار رپورتاژ در سایت ها و فضاهای وب به ویژه در سایت های خبری است. مقاله های که به عنوان رپورتاژ آگهی نوشته می شوند و در وبلاگ قرار می گیرند در ترکیب با سایر مطالب ارزشمند سایت اعتبار پیدا می کند و باعث جلب توجه مخاطب می شوند این کار هم برای انتشار دهنده و هم برای صاحب سایت مفید است.

هر چقدر که محتوای رپورتاژ بهتر و سازمان یافته تر باشد مخاطبین وب سایت به احتمال کمتری متوجه تبلیغاتی بودن اهداف آن می شوند و اعتماد آنها بیشتر به محتوا جلب می شود در نتیجه اثرگذاری رپورتاژ بیشتر خواهد بود.

قیمت طراحی سایت شرکتی

سفارش ریپورتاژ

آژانس تبلیغاتی تابلوشو  با داشتن سال ها سابقه کار در زمینه رپورتاژ، آماده همکاری و مشاوره برای ثبت سفارش شما جهت بالا آمدن سایت و دیده شدن بیشتر آگهی شما و فروش بیشتر محصولات شما هستیم.

Scroll to Top
اسکرول به بالا