آپدیت جدید گوگل

سیگنال رتبه بندی محتوا با helpful content update

در این مقاله، قصد ما این است که در رابطه  با آپدیت جدید گوگل که با عنوان helpful content انجام شده است، اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم. همچنین در رابطه با اهمیت  people-first content در ایندکس شدن محتوا شما صحبت خواهیم کرد در ادامه با ما همراه باشید تا با این آپدیت جذاب گوگل آشنا شوید.

سینگال رتبه بندی محتوا – آپدیت helpful content

 

گوگل برای اینکه از تولید محتوا ارزشمند از جانب شما، برای کاربران خود مطمئن شود، آپدیت جدیدی را برای خود در نظر گرفت که، این آپدیت بزرگ و کارآمد، برای رتبه بندی محتواها استفاده می‌شود.

به این آپدیت، آپدیت محتوا مفید نیز گفته می‌شود که برای اولین بار از people-first content به معنای تمرکز محتوای نوشته شده بر روی کاربر انسان می‌باشد، استفاده کرده است و این موضوع را محور اصلی کار خود در نظر گرفته است.

این آپدیت نوعی سینگال است که به طور دائم بر روی کل سایت‌های موجود در گوگل نظارت می‌کند و دارای وزن می‌باشد. منظور از اینکه می‌گوییم دارای وزن می‌باشد این است که، اگر محتوا بی ارزش و کم کیفیتی برای کاربر، در سایت شما وجود داشته باشد، بر روی کل سایت شما تاثیر می‌گذارد و بعد از اینکه با سایر محتوا ها در سایت‌های دیگر، مورد مقایسه قرار گرفت، در رتبه بندی محتوا  و سایت شما در گوگل اثر گذاری خود را نشان می‌دهد.

به طور کلی منظور از صحبت‌هایی که در مطلب بالا داشتیم این است که، محتوا را برای موتور جستجو ننویسید، بلکه برای کاربر بنویسید، به طوری که کاربر با خواندن ابتدای محتوا شما، به خواندن باقی محتوا تمایل پیدا کند.  در واقع  کاربر سایت شما باید احساس کند که، به آن چیزی که مدنظر داشته رسیده و نویسنده مطلب، یک شخص کاملا حرفه‌ای است که مطالب مفید و کارآمدی را برایش در سایت قرار داده است.

به این نکته توجه کنید، این آپدیت که نوعی سیگنال هست، متوجه عدم وجود هدف و کیفیت در محتواهای بی‌ارزش می‌شود.

پیشنهاد ما: سئو کلاه سفید چیست؟

اهمیت محتوا people-first content

 

 

رتبه بندی محتوا

هدف اصلی گوگل از ایجاد آپدیت helpful content  این است که محتواهای people-first content در رتبه‌های بالاتری قرار بگیرند. چرا که اگر محتوا بر این مبنا باشد، کاربر سایت مدت زمان بیشتری را در صفحات مختلف سایت شما می‌گذراند و این برای شما یعنی پیشرفت سایت. گوگل از تولید کنندگان محتوا انتظار دارد که، محتواهای رضایت بخش و قابل درکی را برای کاربران در سایت خود قرار دهند. جدای از اینکه گوگل از شما انتظار دارد محتوا شما براساس اصول سئو، تولید شده باشد، انتظار دارد که محتوا کارآمد، دقیق و کاربر محور باشد. در این صورت است که گوگل در رتبه بندی، سایت شما را در رتبه‌های بالاتری قرار می‌دهد.

اگر محتوا شما پاسخگوی سوالات زیر باشد میتوان گفت که، تقریبا محتوا شما رضایت مخاطبان را کسب می‌کند.

  • آیا محتوا سایت شما بر روی هدف خاصی تمرکز دارد؟
  • آیا کسی که محتوا شما را می‌خواند، احساس می‌کند تجربه لذت بخشی داشته اسـت؟
  • آیا کاربر پس از خواندن محتوا شما، احساس می‌کند که به جواب سوال خود دست یافته است یا خیر؟ و سوالاتی از این قبیل موارد

 

برای موتور جستجو محتوا ننویسید

 

گوگل بر این موضوع تاکید دارد که، به هیچ وجه محتوای خود را برای موتور جستجو ننویسید. شما باید در نوشتن محتوا، کاربر سایت که انسان هست را محور اصلی خود قرار دهید. رعایت کردن تکنیک سئو زمانی ارزش پیدا می‌کند که شما، موضوع people-first content را به درستی رعایت کرده باشید. این نکته را به یاد داشته باشید که گوگل، با محتوایی که فقط ترافیک جستجو ایجاد کند و با موضوع people-first content مغایرت داشته باشد، به شدت مخالف است.

گوگل برای اینکه مطمئن شود که شیوه نوشتن شما، search engine-first نیست، چند سوال را از شما می‌پرسد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

  • آیا محتوای زیادی تولید می‌کنید که شاید برخی از آنها مورد استقبال کاربران قرار گیرند؟
  • آیا شما آنچه را که از دیگران می‌شنوید و یا از سایت‌های دیگر می‌خوانید را، بدون افزودن ارزش خاصی منتشر می‌کنید؟
  • آیا صرفا بر این اساس که بعضی از موضوعات جالب هستند شروع به نوشتن در مورد آنها می‌کنید؟
  • آیا قصد شما این است که فقط محتوا شما تعداد کلمات بالایی داشته باشد؟ و سوالاتی از این قبیل …

 

 

نحوه کارکرد به روزرسانی helpful content

 

helpful content

در رابطه با نحوه کارکرد این آپدیت باید گفت که، helpful content سیگنال جدیدی را معرفی می‌کند. این سیگنال به تمامی سایت‌های موجود در گوگل راه پیدا می‌کند. این سیگنال سایت‌های را که محتوا بی کیفیت و کم ارزشی دارند و people-first content محور نیستند را ایندکس نمی‌کند.

سایت‌هایی که محتواهای بهتری تولید می‌کنند به طور مستقیم بر روی رتبه سایر سایت اثر می‌گذارند. به شما توصیه می‌کنیم که اگر محتوا بی‌ارزشی در سایت خود دارید، همین الان به پاک کردن آن اقدام نمایید.

 

نتیجه گیری: از مواردی که در مطالب بالا ذکر شد، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که رعایت اصل people-first content تاثیر بسزایی در رتبه بندی سایت دارد، چرا که هم موتور جستجو و هم کاربر سایت که انسان باشد، به دنبال محتوایی هستند که کارآمد و باارزش باشد، پس محتواهای خود را بر این مبنا تولید کنید تا گوگل با استفاده از سیگنال helpful content بتواند سایت شما را در رتبه‌های بالاتری قرار دهد.

مجموعه تابلو شو با داشتن برترین تولید کنندگان محتوا، می‌تواند محتوایی برای شما تولید کند که کاملا بر طبق اصل people-first content نوشته شده باشد.

این امر در نهایت باعث می‌شود که گوگل با استفاده از آپدیت جدید خود سایت شما را در رتبه‌های بالاتری قرار دهد.

مجموعه تابلو شو خدمات زیر را با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

تماس با ما

در صورت تمایل به برقراری ارتباط با مجموعه ما هم می‌توانید به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری به ما مراجعه کنید.

تهران – شهریار – فاز 4 اندیشه – بازار ایرانی اسلامی – ضلع شرقی – طبقه اول

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا