معرفی تکنیک‌های سئو مدرن در سال 2022

معرفی تکنیک‌های سئو در سال 2022

امروزه مشاغل بسیار اقدام به طراحی سایت و فروش محصولات یا ارائه خدمات به صورت اینترنتی کرده‌اند و تعداد این افراد روز به روز در حال افزایش است. به دلیل تعداد زیاد رقبای اینترنتی در زمینه کسب و کارمان نیاز به بهینه سازی (سئو) وضعیت سایت داریم تا رتبه خود را در نتایج گوگل بهبود ببخشید. در ادامه به شما جدیدترین تکنیک های سئو در سال 2022 را آموزش خواهیم داد..

 

سئو یا SEO چیست؟

سئو چیست؟

کلمه SEO در واقع مخفف شده جمله Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو می‌باشد. به طور کلی به تکنیک‌هایی که جهت بهبود رتبه سایت در نتایج گوگل در داخل و خارج از سایت صورت می‌گیرد، سئو گفته می‌شود؛ و به افرادی که از این تکنیک‌ها استفاده می‌کنند، سئوکار گفته می‌شود.

تکنیک‌های سئو شامل بخش‌های مختلفی می‌شوند؛ هر چقدر که سئوکار در زمینه بهینه سازی رتبه سایت در نتایج گوگل مهارت، تسلط و تجربه بیشتری داشته باشد، بهتر می‌تواند سایت را سئو کند. برای سایت‌هایی که در زمینه خود رقیب‌های قدر یا خیلی زیادی دارند، باید به یک کارشناس یا کارشناس ارشد سئو که چندین سال تجربه دارند، مراجعه کرد.

انواع دسته بندی‌های سئو

تمامی تکنیک‌های سئو اعم از تکنیک‌های قدیمی یا تکنیک های سئو در سال 2022 که جدیدترین تکنیک‌های سئو به شمار می‌روند، در 3 دسته کلی قرار می‌گیرند؛ این 3 دسته به شرح زیر می‌باشند:

سئو داخلی:

به تمامی روش‌های بهینه سازی رتبه سایت که در داخل خود سایت صورت می‌گیرند، سئو داخلی گفته می‌شود. از نمونه روش‌های سئو داخلی می‌توان به لینک سازی داخلی اشاره کرد.

سئو خارجی:

تمامی روش‌های سئو که در خارج از سایت، جهت بهبود رتبه سایت صورت می‌گیرند، سئو خارجی گفته می‌شود. رپرتاژ، بک‌ لینک گیری و انتشار مطلب در بلاگ از جمله روش‌های سئو خارجی به شمار می‌روند.

سئو فنی یا تکنیکال:

به مجموعه روش‌هایی که با رفع مشکلات فنی سایت یا بهینه سازی کدهای به بهبود رتبه سایت کمک می‌کنند، سئو تکنیکال گفته می‌شود. بهینه سازی کدها، افزایش سرعت سایت، تنظیمات اولیه سایت از جمله موارد سئو تکنیکال می‌باشند.

 

تکنیک‌های سئو

تکنیک‌های سئو

به طور کلی سئو شامل یک سری تکنیک‌های ثابت و اساسی می‌شود که رعایت آن‌ها امری ضروری می‌باشد. چند نمونه از این تکنیک‌های سئو شامل موارد زیر می‌شود:

  1. گرفتن بک لینک Backlink: این روش یعنی ساخت یک لینک در سایتی دیگر به سایت خود.
  2. رعایت چگالی کلمات کلیدی: بهتر است که به ازای هر 1000 کلمه، 4 تا 6 بار از کلمه کلیدی استفاده کنید.
  3. نوشتن محتوایی استاندارد و مفید: محتوا اصلی‌ترین بخش سئو می‌باشد؛ شما باید اصول نگارش و املائی را رعایت کنید و در عین حال، مطلبی بنویسید که برای کاربر مفید باشد.
  4. بروزرسانی محتواهای سایت: محتواهای قدیمی سایت را با اضافه کردن 100 تا 150 کلمه، بروزرسانی کنید.
  5. سایت را واکنش گرا بسازید: سایتی بسازید که هم در کامپیوتر و هم در موبایل و تبلت، ظاهری شکیل و دسترسی راحتی داشته باشد.
  6. مخاطب خود را بشناسید: مقالاتی بنویسید که نیاز کاربران از آمدن به سایت شما را برطرف سازد.
  7. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی: در شبکه‌های اجتماعی، مخصوصاً اینستاگرام، فعالیت داشته باشد؛ تولید محتوا در اینستاگرام انجام دهید و در محتواهای خود به سایت خود لینک دهید. و …

البته تکنیک‌های سئو بسیار بیشتر از این موارد هستند؛ ولی از آن جایی که ما می‌خواهیم در مورد تکنیک های سئو در سال 2022 به شما اطلاعات بدهیم، پس تمامی روش‌های سئو را برای شما در این بخش قرار نداده‌ایم.

 

تکنیک‌های مدرن سئو در سال 2022

تکنیک‌های مدرن سئو در سال 2022

حال به بخش اصلی مقاله رسیده‌ایم. تمامی تکنیک‌های سئو در سال 2022 به دو بخش تقسیم می‌شوند؛ بخش اول که شامل تکنیک‌های قدیمی می‌شود و بخش دوم که به تکنیک‌های جدید اختصاص داده شده است. در ادامه به شما تکنیک‌های جدید را که باید در استراتژی سئو خود قرار دهید را به شما توضیح خواهیم داد:

شناخت Core Web Vitals

یکی از اصطلاحات جدید سئو که شناخت معیارها و توجه به آن بسیار امری ضروری است، Core Web Vitals یا هسته حیاطی گوگل می‌باشد. به طور کلی به مجموعه معیارهایی که سرعت، پاسخگویی و ثبات بصری را اندازه گیری می‌کنند، Core Web Vitals گفته می‌شود. این معیارها به شرح زیر می‌باشند:

  • Largest Contentful Paint (LCP): این بخش مربوط به میزان سرعت صفحه می‌باشد؛ به طور کلی LCP به مدت زمان مورد نیاز جهت بارگذاری اصلی‌ترین محتوای صفحه گفته می‌شود. حداقل LCP ٢/۵ ثانیه است.
  • First Input Delay (FID): زمان پاسخگویی صفحه را FID گویند. به مدت زمانی که طول می‌کشد تا کاربر بتواند اولین تعامل را با صفحه داشته باشد، FID گفته می‌شود. حداقل FID ١٠٠ میلی ثانیه است.
  • Cumulative Layout Shift (CLS): و در آخر CLS که ثبات المان‌های تصویری موجود در صفحه را اندازه گیری می‌کند. به طور کلی به میزان تغییرات چیدمات محتوای صفحه به هنگام بارگزاری، CLS گفته می‌شود. زمان ایده آل CLS، کمتر از ٠/١ می‌باشد.

سئو محتوا برای E-A-T

E-A-T مخفف شده کلمات Expertise، Authority و Trust می‌باشد. در واقع به یکی از معیارهای اندازه‌گیری شهرت برند کسب و کار شما در وب، E-A-T گفته می‌شود. روش گوگل به این صورت است که سایت‌هایی با برند شناخته شده و دارای اعتبار بیشتر را بالاتر از سایت‌های شناخته نشده قرار می‌دهد. به طور کلی هدف از اجرای تکنیک  E-A-Tدر سئو، افزایش اعتبار برند کسب و کارمان می‌باشد که باعث می‌شود احتمال حضور سایت در صفحه اول گوگل افزایش پیدا کند.

تمرکز بر featured snippets

featured snippets یکی از روش‌هایی است که امروزه باید در استراتژی سئو شما قرار بگیرد. در روش featured snippets گوگل می‌آید و آن بخشی از اطلاعاتی که به نظر می‌رسد کاربر به آن احتیاج دارد را در بالای صفحه در اختیارش قرار می‌دهد. بسیاری از سئوکاران فکر می‌کنند که این کار باعث می‌شود که نرخ کلیک سایت کاهش یابد ولی در صورتی که این روش به درستی صورت بگیرد، می‌تواند باعث جذب کاربران بسیاری به سایت شما شود.

بررسی و توجه به تجربه کاربری

یکی دیگر از تکنیک های سئو در سال 2022، توجه به تجربه کاربری می‌باشد. در تکنیک‌های مدرن سئو، تنها نباید سایت را برای گوگل بهینه سازی کرد، بلکه باید سایت را به گونه‌ای بهبود بخشید که کاربر از حضور در سایت، تجربه خوش‌آیندی را بدست آورد. گوگل جهت بررسی رضایت کاربران از سایت شما، نرخ پرش، زمان ماندگاری کاربر در سایت و درصد کلیک بر روی لینک‌های سایت شما را ارزیابی می‌کند؛ در صورتی که نرخ پرش سایت شما افزایش و زمان ماندگاری کاربران و درصد کلیک آن‌ها کاهش یابد، گوگل درک می‌کند که سایت شما برای کاربران به خوبی بهینه سازی نشده است.

دیگر تکنیک های سئو در سال 2022 شامل موارد قدیمی مانند تولید محتوای تازه، بروزرسانی، لینک سازی و … می‌شود. در صورت نیاز به سئو سایت توسط شماره‌های زیر با مجموعه تابلوشو تماس و سفارش خود را ثبت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا